تخفیف جدید روی محصولات اعمال شد

چرا به دوربین داخل دهانی در مطبتان نیاز دارید؟

چرا به دوربین داخل دهانی در مطبتان نیاز دارید؟

اگر از قابلیت های عملکردی بگذریم، جای تردید نیست که تجهیز مطب به تکنولوژی های روز دنیا، از عوامل بسیار تأثیرگذار در دیدگاه و ذهنیت مراجعان است. شما با این کار، اعتماد بیماران را جلب می کنید و به آنها نشان می دهید که برایشان ارزش و اهمیت قائل هستید. اما این کار، نیازمند هزینه است. از اینرو باید با آگاهی تمام، اقدام نمود و در زمینه خرید تجهیزاتی گام برداشت که سرمایه گذاری درست و بجایی محسوب شود.

در میان همه تجهیزاتی که مورد نیاز یک مطب دندانپزشکی است، دوربین های داخل دهانی اغلب نادیده گرفته می شوند. حال آنکه می توان ادعا کرد یکی از مهم ترین و موثرترین وسیله ای که می تواند در عملکرد حرفه ای شما نقش پررنگی ایفا نماید، همین دستگاه کوچک است که نسبت به قیمت مناسب و معقولی که دارد، می تواند گام های زیادی شما را به جلو حرکت دهد.

دوربین های داخل دهانی، قلم های کوچک دیجیتالی هستند که بدون ایجاد درد، ناراحتی و عارضه های ناخوشایند، ضمن مشارکت بیمار در پروسه درمان، تصاویر با کیفیتی را در کمترین زمان ممکن تهیه نموده و بلافاصله روی مانیتور به نمایش در می آورند. آنها به بخش جدایی ناپذیر دندانپزشکی دنیا تبدیل شده اند و به دلیل حضور بیمار در مراحل تشخیص، درک بهتر و توصیه پذیری بیشتری را فراهم می کند.

کافی است برای شروع، اهمیت آن را در میزان پذیرش بیماران در نظر بگیرید. دندانپزشک، در طول درمان مدام تلاش می نماید بیمار را متقاعد سازد که مشکل دندانش چیست و چگونه لازم است با او همکاری کند. حال اگر ظاهر امر تشخیص او را تأیید نکند، کار دندانپزشک بسیار مشکل خواهد شد. اما در حال حاضر، دوربین های داخل دهانی، می تواند دیدگاه بیمار روی یونیت را دگرگون سازد. او به سادگی می پذیرد که نیاز به درمان دارد. این کار به او حس خوبی می دهد. در واقع به بیماران اجازه داده می شود که با هر سطح تحصیلات و درکی، در فرآیند تشخیص مشارکت کنند و چیزی را ببینند که دندانپزشک متخصص و مجربشان می بیند! از اینجا به بعد، کار برای دندانپزشک آسان است. می تواند با کمترین تلاشی بیمار را متقاعد سازد و برنامه های پیشنهادی درمان را بیان و اجرا نماید.

شاید عجیب باشد اما اضافه شدن یک زمان 5 دقیقه ای در ابتدای ملاقات، می تواند موفقیت های بزرگی را برای مطب و حوزه کاری شما به عمل آورد.

مزایای استفاده از دوربین داخل دهانی:

آموزش بیمار: بیماران امروزی، سوالات بیشتری می پرسند… آنها کنجکاوتر و آگاه تر هستند. لازم است به آنها نشان دهید که مشکل چیست و چگونه درمان می شود. دوربین های داخل دهانی، در این زمینه کاربرد بسیار مفیدی دارند. به کمک آنها به بیمار نشان می دهید در دهانش چه وضعیتی وجود دارد و چه باید کرد. آنها می بینند، گوش می کنند و می پذیرند.

 

قدرت بزرگنمایی بیشتر: این دوربین ها، قدرت بزرگنمایی فوق العاده ای دارند و می توانند دندان را تا 40 برابر بزرگتر از اندازه واقعی، در یک صفحه نمایش تمام رنگی به نمایش بگذارند. با کمک آنها، یقین داشته باشید چیزی از دید شما پنهان نخواهد ماند. این قابلیت، قدرت تشخیص شما را بالا برده و میزان اشتباهات احتمالی را کاهش خواهد داد.

تعامل بیشتر بیمار و دندانپزشک: دوربین داخل دهانی، صرفاً دستگاهی تشخیصی نیست. بلکه جنبه مهم دیگری دارد با عنوان جنبه آموزشی. آن را در دهان بیمار بچرخانید، درباره پوسیدگی های فعلی و آتی دندان ها توضیح دهید و از او و سوالاتش، به عنوان بخشی از پروسه درمان، استقبال نمائید.

امکان ثبت و ضبط بهتر اطلاعات: دوره گزارشات کتبی طویل و وقت گیر، به پایان رسیده است. به جای نوشتن، عکس بگیرید و عکس ها را در پرونده بیمار نگه داری نمائید. یک پرونده مستند، کم اشتباه، قابل اعتماد و همراه با رزولوشن بالا!

افزایش اعتبار دندانپزشک: در این پروسه جالب، دندانپزشک در نقش مشاور ظاهر می شود. شک نکنید وقتی در حال توضیح دادن برای بیمار هستید، او خوشحال است. و چه کسی بهتر از شما می داند که معالجه یک بیمار خوشحال، تا چه حد آسان تر و لذت بخش تر خواهد بود! این روش، بدلیل شفافیت اطلاعاتی و بار آموزشی، بر اعتبار شما می افزاید.

کمک به اثبات ادعا در برابر سازمان های بیمه: تصاویر با کیفیت و واضحی که دوربین های داخل دهانی ثبت می کنند، اثبات کننده های بسیار خوبی برای شرکت های بیمه هستند و از این جهت، می توانند از حقوق بیماران حمایت کرده و بدون شک و شبهه، صحت پرونده بیماران را تقویت نمایند.

امکان سندسازی کیس ها و مقایسه بهتر: یکی دیگر از مزایای کاربردی دوربین های داخل دهانی، امکانپذیر ساختن مقایسات و مشاهده عینی روند درمان است. کافی است تصاویر قبل از درمان و پس از آن را کنار هم قرار دهید و همراه با بیمار، عملکرد خوب و ماهرانه خود را تحسین نمائید.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *