آینه بیمار دندانپزشکی
آینه بیمار دندانپزشکی

69.000 تومان

69.000 تومان

آینه بیمار دندانپزشکی

آینه بیمار دندانپزشکی

 ویژگی های آینه بیمار – Mirror :

  • نشکن
  • شفاف و سبک
  • رنگ بندی متنوع
  • قابل شستشو

69.000 تومان

ویژگی های محصول:

توضیحات تکمیلی

توضیحات:

آینه بیمار

امروز آینه دندان پزشکی از جمله پر کاربرد ترین و مهم ترین ابزار موجود در کلینیک های دندانپزشکی است که مراقبت از آن ها علاوه بر ایجاد تصاویری واضح از نقاط کور دهان از انتقال بیماری نیز جلوگیری می کند.

این ابزار یکی از ابتدایی ترین محصولات موجود در دندان پزشکی است که بدون آن، دیدن ‌دندان بیمار از زاویه های مختلف بسیار مشکل خواهد شد. تصور کنید که دندان پزشک قصد داشته باشد وضعیت دندان ‌های آسیای فک بالا را مورد بررسی قرار دهد.

قطعاً دیدن آن ها نیاز به معاینه بیمار دارد. اندازه ی این آینه بلند و باریک بوده و به گونه ای است که موجب ناراحتی زبان و بافت های دهانی نمی شود. در مقاله پیش رو قصد داریم تا به طور کامل به معرفی آینه بیمار پرداخته و آن را مورد بررسی قرار دهیم تا شما عزیزان بیش تر با آن آشنا شوید.

معرفی آینه بیمار

در قسمت قبل تا حدودی با آینه بیمار آشنا شدیم. در این جا می خواهیم آن را بیش تر معرفی کنیم. یکی از دلایل مهم استفاده از این ابزار این است که در هنگام انجام کار به دندان پزشک امکان دید درستی را بدهد. در نتیجه با استفاده از این آینه به بافت زبان و لثه بیمار آسیبی وارد نمی شود.

از مزیت های دیگر استفاده از این آینه این است که زمانی که نور از بالا به بیمار می تابد؛ آینه با بازتاب نور مثل یک منبع نور عمل می کند و نقاط تاریک دهان را روشن می‌ نماید. در نتیجه خطوطی که بین دندان ها هستند به راحتی مشاهده می ‌شوند.

این آینه انواع مختلفی دارد که برخی از آن ها قابلیت بزرگ نمایی داشته در حالی که برخی دیگر تخت هستند و از هر دو طرف به پزشک قابلیت مشاهده می دهند. نوعی از این آینه صاف بوده و فوتون تابیده شده به آن به سمت زاویه مورد نظر بازتاب می شود.

در نتیجه بزرگ نمایی اتفاق نمی ‌افتد و تصویر دو تایی نیز ایجاد نمی شود. از طرفی تصویر هم بزرگ نمی ‌شود زیرا این آینه مقعر نیست. زاویه پرتو های نور تابیده شده از منبع نور با زاویه نور های باز تابیده شده از آینه کاملا دقیق با یک دیگر برابر هستند.

قیمت آینه بیمار

زمانی که پرتوی نوری با زاویه خاصی از منبع نور عمودی آینه دندان پزشکی یا همان آینه بیمار برخورد می کند با همان زاویه منتهی در جهت مخالف بازتابیده می‌شود. در بیش تر موارد آینه‌ ها با این سیستم ساده نور را بازتاب می ‌دهند و عمل کرد آن ها به همین صورت است.

این پرتو ها در نهایت به چشم فرد می رسد و ایجاد تصویر می کند. انواع آینه دندان پزشکی نیز یکی از معیار های مهم در هنگام خرید آن است. این آینه ها و دسته های آن ها از مواد مختلفی تهیه می شوند که جنس فلزی بیش تر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این امکان وجود دارد که دسته های آن ها با نخ های خاصی پیچیده شده باشد تا در صورت خراش برداشتن بتوان آن ها را تعویض کرد. برخی از آینه ها نیز دارای دسته هایی هستند که قابل تعویض نیستند.

نوع دیگری از این آینه ها طوری است که هر دو طرف دسته آن آینه تعبیه شده و قابلیت دید دو طرفه برای پزشک را ایجاد می کند. آینه های یکبار مصرف نیز از مواد سبک تهیه می شوند که استفاده از آن ها برای پزشک آسان تر می باشد. علت این است که استفاده از این آینه ها خستگی و استرس مچ دست را کاهش می دهد.

خرید آینه بیمار

در مقاله پیش رو به طور کامل به معرفی آینه بیمار پرداختیم. توجه داشته باشید که این آینه ها انواع مختلفی دارند و شما با توجه به نیاز خود و بودجه ای که دارید می توانید انواع آن را خریداری کنید. همچنین می توان گفت که این آینه ها نسبت به کارکرد گسترده‌ای که دارند از قیمت مناسبی برخوردار بوده و از نظر اقتصادی به صرفه هستند. برای خرید این آینه ها نوع با کیفیت آن را تهیه کرده و آن را از فروشگاهی مورد اعتماد بخرید.

مزایای خرید از یسنادنت

آینه بیمار دندانپزشکی

 ویژگی های آینه بیمار – Mirror :

  • نشکن
  • شفاف و سبک
  • رنگ بندی متنوع
  • قابل شستشو

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آینه بیمار دندانپزشکی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *