فیلم رادیوگرافی پریمکس PRIMAX
فیلم رادیوگرافی پریمکس PRIMAX

فیلم رادیوگرافی پریمکس PRIMAX

فیلم رادیوگرافی پریمکس PRIMAX

 • Primax Dental Film
 • ISO Size 0
 • ISO Speed Class E
 • دو سایز اطفال و بزرگسال
 • تعداد در هر بسته: 100 برگ
 • تعداد در هر كارتن: 35 بسته

ویژگی های محصول:

توضیحات تکمیلی

کشور سازنده

آلمان

کمپانی

Primax

توضیحات:

فیلم رادیوگرافی پریمکس PRIMAX یکی از نوع‌های رادیولوژی دندان‌پزشکی رادیوگرافی تک دندان است، که به دندان‌پزشک امکان بررسی یک یا دو دندان از داخل دهان از ریشه تا تاج را می‌دهد. این نوع رادیوگرافی جزئیات آناتومی دندان و ساختار اطراف آن را نمایش می‌دهد و در صورت وجود تغییرات غیرطبیعی در دندان یا ریشه آن، دندان‌پزشک می‌تواند مشکل را بررسی کرده و آن را برطرف کند.

برای انجام رادیوگرافی پری‌اپیکال به درستی، رادیولوژیست باید موقعیت مناسب سر بیمار و زاویه برخورد پرتوهای اشعه ایکس را تنظیم کند. سر باید در صفحه متوسط ساژیتال قرار گیرد، یعنی عمود بر خط افقی باشد.

در گرفتن تصاویر از فک بالا، خط کامپر باید موازی با کف باشد و هنگام گرفتن تصاویر از فک پایین، خط tramus-commissure باید به صورت موازی باشد. همچنین، با توجه به تکنیک‌ها، ممکن است موقعیت قرار گرفتن سر بیمار تغییر کند.

در صورتی که صدمات داخل دهان با چشم غیرمسلح قابل رویت نباشد، انجام رادیوگرافی پری‌اپیکال امکان مشاهده کل دندان از جمله تاج، ریشه، راس، بافت استخوان اطراف و فضای پریودنتال را فراهم می‌کند.برای خرید فوری محصول می توانید با کارشناس و مشاور یسنا دنت تماس حاصل فرمایید.جهت تماس کلیک کنید

انواع تکنیک فیلم رادیوگرافی پریمکس PRIMAX تک دندان

 • رادیوگرافی پری اپیکال، برای بررسی از ریشه تا تاج یک دندان استفاده می‌شود.
 • رادیوگرافی بایت وینگ (BW)، برای بررسی پوسیدگی‌های بین دندانی و اثر فشاری دندانها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • رادیوگرافی اندو (اندو بایت)، جهت بررسی ریشه و انتهای دندان به کار می‌رود.
 • رادیوگرافی اکلوزال (Occlusal)، تصاویری از قوس فکی بالا و پایین و استخوان کام و استخوان فک ایجاد می‌کند.

بررسی فیلم رادیوگرافی پریمکس PRIMAX تک دندان

 1. بررسی و مشاهده اثرات پریودنتال، ارزیابی تغییرات در بافت‌های اطراف دندان.
 2. بررسی فرآیند اندودنتیک پیش، در حین، و پس از اجرا آن.
 3. تشخیص ضایعات پری‌اپیکال اطراف دندان مانند کیست‌های پری‌اپیکال.
 4. بررسی و تشخیص پوسیدگی‌های دندان به منظور دسته‌بندی آن‌ها.
 5. تجزیه و تحلیل ظاهر حفره‌ها، گرانولوم‌ها، کیست‌ها و سایر آسیب‌ها.
 6. ارزیابی پس از آسیب و اثرات آن.
 7. اجرای ایمپلنت‌ها جهت جایگزینی دندانها.

فیلم رادیوگرافی دندانپزشکی دارای دو جز اصلی است :

مولسیون در فرآیند تصویربرداری از اشعه ایکس و نور مرئی استفاده می‌شود و تصاویر فیلم رادیوگرافی پریمکس PRIMAX را ضبط می‌کند.

یس یا پایه، یک ماده پلاستیکی حمایتی است که به وسیله امولسیون پوشانده می‌شود.

در امولسیون، دو مؤلفه اصلی وجود دارد. اول، ذرات هالید نقره که حساس به اشعه ایکس و نور مرئی هستند و وظیفه ثبت تصاویر رادیوگرافی را دارند. دانه‌های هالید نقره اغلب از کریستال‌های برومید نقره ساخته شده‌اند. دوم، ماتریکس حامل که در آن کریستال‌ها معلق هستند. امولسیون‌های فیلم هم به اشعه ایکس و هم به نور مرئی حساسیت دارند.

فیلمی که برای اکسپوژر اشعه ایکس استفاده می‌شود، به عنوان فیلم اکسپوژر مستقیم شناخته می‌شود. همه فیلم‌های داخل دهانی نیز فیلم اکسپوژر مستقیم هستند. در تصویربرداری‌های خارج دهانی مانند پانورامیک و سفالومتریک، فیلم اسکرین با صفحات تشدید کننده که نور مرئی تولید می‌کنند، به کار می‌رود. فیلم اسکرین و صفحات تشدید کننده در تصویربرداری‌های خارج دهانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بیس یا پایه، وظیفه پشتیبانی از امولسیون را داراست. بیس از پلی‌استر پلی‌اتیلن ساخته شده است که فیلم را انعطاف‌پذیر می‌کند و باید توانایی تحمل تماس با محلول‌های ظهور و ثبوت را داشته باشد.

انواع گیرنده تصویر در دستگاه رادیوگرافی تک دندان

فیلم رادیوگرافی پریمکس PRIMAX، که به طور عام به عنوان “فیلم تر” شناخته می‌شوند، در محیط تاریک (تاریک‌خانه) با استفاده از داروهای ظهور و ثبوت تصاویر ظاهر می‌شوند و هنوز هم در مراکز مختلف به کار می‌روند.

آر وی جی (RVG)، به گیرنده تصویر دیجیتال اشاره دارد که در سایزهای 0، 1، و 2 و با یا بدون سیم (بی‌سیم)، به نرم‌افزار مربوطه متصل می‌شود که معمولاً روی یک لپتاپ نصب شده است. در این دستگاه، تصویر بلافاصله بعد از اکسپوژ (تاباندن اشعه ایکس) قابل مشاهده بر روی مانیتور است.

فسفرپلیت (PSP)، به دستگاه تک دندان معروف به CR (سی‌آر) اشاره دارد. در فسفرپلیت، ابتدا اشعه به یک سری صفحات انتقال داده می‌شود (بعد از عبور از دندان) و سپس این صفحات به ریدر (خواننده) دستگاه منتقل می‌شوند تا اطلاعات آنها بازیابی شود. در نتیجه، تصویر نهایی بر روی مانیتور قابل مشاهده می‌شود. ابعاد صفحات فسفرپلیت از اطفال تا بزرگ‌ترین افراد و حتی تصاویر اکلوزال را پوشش می‌دهد.

مزایای خرید از یسنادنت

فیلم رادیوگرافی پریمکس PRIMAX

 • Primax Dental Film
 • ISO Size 0
 • ISO Speed Class E
 • دو سایز اطفال و بزرگسال
 • تعداد در هر بسته: 100 برگ
 • تعداد در هر كارتن: 35 بسته

1 دیدگاه برای فیلم رادیوگرافی پریمکس PRIMAX

 1. حامد

  مشکر از ارسال فوری

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *