گاز طبی شاملی ۵‌ در ۵
گاز طبی شاملی ۵‌ در ۵

145.000 تومان

145.000 تومان

گاز طبی شاملی ۵‌ در ۵

گاز طبی شاملی ۵‌ در ۵

 • تهیه شده از پنبه ۱۰۰ درصد طبیعی و خالص
 • بدون سر نخ آزاد یا پرز
 • دارای پروانه تولید از وزارت بهداشت
 • بسته بندی جدید و زیبا
 • بدون بو و بدون مواد شیمیایی
 • عاری از هر گونه آلودگی فیزیکی
 • وزن با احتساب بسته بندی 500 گرم
 • ابعاد 5 در 5 سانتی متر
 • محصولی از شرکت احسان طب پارسیان

145.000 تومان

ویژگی های محصول:

توضیحات تکمیلی

کشور سازنده

ایران

توضیحات:

گاز طبی شاملی ۵‌ در ۵ با توانایی عالی در جذب خون و امکان استفاده از محلول‌های ضد عفونی‌کننده یکی از ابزارهای ضرور در فرآیند پانسمان محسوب می‌شود. این محصول از پنبه خالص تهیه شده و از جنس پارچه تار و پودی ساخته می‌شود.برای خرید فوری محصول می توانید با کارشناس و مشاور یسنا دنت تماس حاصل فرمایید.جهت تماس کلیک کنید

قبل از استفاده، این گازها باید به‌طور کامل استریل شوند و پس از استریل‌سازی، قابل استفاده برای تمیزی، ضدعفونی‌کردن، و پوشش دادن به زخم‌های بیرونی و همچنین جراحی‌های داخلی بدن می‌شوند. مهم استفاده از این گازها برای اعضای داخلی بدن این است که دارای خطوط خاصی هستند و نمره ۳۰/۱ دارند. این محصول بدون هیچ‌گونه سرنخ آزاد یا پرزی عرضه می‌شود.

گاز طبی شاملی ۵‌ در ۵، به طور کامل بدون بو و بدون حاوی هیچ ماده شیمیایی، هم در هنگام استفاده و هم قبل از آن، واحد از هر نوع آلودگی فیزیکی می‌باشد. این محصول به شکل مربع و با ابعاد ۱۰ در ۱۰ سانتی‌متر به بازار عرضه می‌شود.

این محصول یکی از عناصر اساسی در جعبه کمک‌های اولیه است و به دلیل مرطوب بودن، تبادل هوا و اکسیژن بین زخم و محیط را تسهیل می‌دهد. این گازها به زخم چسبیده نمی‌شوند و عملکرد خوبی در جلوگیری از نفوذ باکتری‌ها و عوامل عفونی به بدن دارند.

از نظر شیمیایی، این گازها به دو شکل ساده و خط‌دار تولید می‌شوند. شکل خط‌دار آنها به دلیل ویژگی‌های خاص نخی که دارند، در رادیوگرافی به خوبی مشاهده می‌شوند. به همین دلیل بیشتر در اتاق‌های عمل برای استفاده اندوسکوپی استفاده می‌شوند، که احتمال باقی‌ماندن پانسمان در بدن بیمار را به شدت کاهش می‌دهد.

در صورتی که پانسمان از مواد خشک مانند پارچه تهیه شده باشد، بهتر است لایه‌ای نازک از وازلین بهداشتی روی آن قرار داده شود. وازلین بهداشتی سفید به مرطوب نگه‌داشتن زخم و جلوگیری از چسباندن پانسمان به زخم یا پوست کمک می‌کند.

کاربرد گاز طبی شاملی ۵‌ در ۵ دندانپزشکی

در دندانپزشکی، از پد‌های جاذب برای کنترل رطوبت دهان بیماران در حین درمان‌های دندانپزشکی استفاده می‌شود. این پدها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که روی گونه‌های بیماران قرار می‌گیرند و قادر به جذب بزاق و سایر مایعات می‌شوند تا در طی انجام کار، ناحیه در حال کار خشک باقی بماند.

این گونه پدها علاوه بر مصارف دندانپزشکی، می‌توانند به صورت خارج از محیط درمانی نیز برای اهداف متعدد مورد استفاده قرار گیرند. برای تهیه این اسفنج‌های جاذب دندانپزشکی و سایر ترکیبات مواد جاذب، از مواد پنبه‌ای بافته و غیربافته استفاده می‌شود. در صورتی که در خانه در حال انجام روش‌های سفید کردن دندان‌ها هستید،

با توجه به استفاده گسترده این محصولات در دندانپزشکی و سایر زمینه‌ها، تأکید می‌شود که از اسفنج‌های جاذب برای مصارف مختلف بهره‌برداری می‌شود.

ویژگی گاز طبی شاملی ۵‌ در ۵ دندانپزشکی

گاز طبی شاملی ۵‌ در ۵ با وزن خالص ۵۰۰ گرم در دو نوع بسته‌بندی با نخ‌های ۲۰ و ۳۰ عرضه می‌شود. این اسفنج‌ها برای استفاده در پانسمان‌های دندانپزشکی مناسب بوده و توانایی جذب بهتر ترشحات و مایعات جراحی را دارا هستند.

آنها برای پوشش بریدگی‌های جزئی، خراش‌ها و سوختگی‌ها مناسب هستند و دارای نشان استاندارد و تاییدیه‌های معتبر پزشکی هستند. همچنین، این محصول در دو نوع ساده و خط‌دار تولید شده و قابلیت استریل شدن را داراست.

انواع گاز

گاز آغشته به وازلین (کلاس خطر = C): این نوع گاز طبی حاوی وازلین است و برای مصارف پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آن برای پانسمان زخم‌های مزمن، خشک، زخم‌های سوختگی و زخم‌های بستر به صورت عمومی استفاده می‌شود.

گاز طبی دندانپزشکی (کلاس خطر = B): این نوع گاز هیدروفیلی با قابلیت جذب آب است و برای جذب خون و محلول‌ها از محل جراحت دندان‌پزشکی استفاده می‌شود.

گاز طبی استریل (کلاس خطر = B): این گاز استریل با قابلیت جذب آب بالا برای جذب خون و پساب‌های خونی روی زخم‌های سطحی استفاده می‌شود.

گاز طبی غیر استریل (ساده) (کلاس خطر = B): این نوع گاز برای جذب خون و پساب‌های خونی استفاده می‌شود و ممکن است با مواد ضدعفونی کننده آغشته شده و بر روی زخم قرار داده شود، همچنین از گاز استریل برای پوشش زخم استفاده می‌شود.

گاز طبی غیر استریل (نخ‌دار) (کلاس خطر = B): این نوع گاز نخ دار برای جذب خون و پساب‌های خونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ممکن است با مواد ضدعفونی کننده آغشته شده و بر روی زخم قرار داده شود. همچنین، در زمان انجام عمل جراحی از گاز نخ‌دار استفاده می‌شود.

مزایای خرید از یسنادنت

گاز طبی شاملی ۵‌ در ۵

 • تهیه شده از پنبه ۱۰۰ درصد طبیعی و خالص
 • بدون سر نخ آزاد یا پرز
 • دارای پروانه تولید از وزارت بهداشت
 • بسته بندی جدید و زیبا
 • بدون بو و بدون مواد شیمیایی
 • عاری از هر گونه آلودگی فیزیکی
 • وزن با احتساب بسته بندی 500 گرم
 • ابعاد 5 در 5 سانتی متر
 • محصولی از شرکت احسان طب پارسیان

1 دیدگاه برای گاز طبی شاملی ۵‌ در ۵

 1. صابری

  ممنون از ارسال فوری شما و قیمت خوبتون

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *